Mi történt eddig?
Két alkalommal, széles körű tanácsozásra invitáltuk a Városházára a városi döntéshozókat, a kulturális ágazatban érintett egri intézmények, civil szervezetek, művészeti egyesületek vezetőit, az Egri Főegyházmegye és az Eszterházy Károly Egytem képviselőit, valamint az Egerben tevékenykedő, illetve egri kötődésű, egyéni alkotókat.
A felkészülési időszakban Eger Önkormányzata további konzultációs fórumokat, szakmai konferenciákat rendez, ahol mind az egri polgárok, mind a civil szervezetek, mind a megszólított, vagy észrevételükkel jelentkező társadalmi csoportok elmondhatják a véleményüket, illetve javaslatokat fogalmazhatnak meg Eger pályázatával és az egri kulturális élet jövőjét érintő, stratégiai célokkal kapcsolatban.
Célunk az, hogy a helyi kulturális szereplők és az egri polgárok bevonásával, széles körű konszenzussal kialakított programot dolgozzunk ki. Fontos elem a pályázatban a társadalmi kapcsolatok bemutatása. Az értékelésnél a nemzetközi bíráló testület nagy hangsúlyt fektet majd arra, hogy a pályázó milyen alternatív megoldásokkal kívánja bevonni a programba a helyi lakosságot és a civil szférát, különös tekintettel a fiatalokra. Kiemelt figyelmet kell fordítanunk pl. az oktatással való kapcsolatra és az iskolák részvételére.